KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614051

nr 1361 4051

Erik Westerling

(1819-1857), Sverige

Oljemålning, Rydsgårds gods, Skåne. Signerad, daterad 1856. Olja på duk, 24x31 cm, oramad

Erik Westerling, tecknare, målare och teckningslärare född 1819, död 1857 .

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 23 november 2020
kl 18:20:50

Erik Westerling

Läs mer om Erik Westerling