KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614051
nr 1361 4051
Erik Westerling
(1819-1857), Sverige
Oljemålning, Rydsgårds gods, Skåne. Signerad, daterad 1856. Olja på duk, 24x31 cm, oramad
Erik Westerling, tecknare, målare och teckningslärare född 1819, död 1857 .
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:20:50
500 kr
Erik Westerling
Läs mer om Erik Westerling